Ponad 25 lat praktycznego doświadczenia.

Wisdom Consulting specjalizuje się w optymalizacji łańcucha dostaw w oparciu o system prognozowania i  planowania zapotrzebowania. Udzielamy wsparciaimage002 zarówno w zakresie procesu planowania i zarządzania stanami magazynu, jak i w obszarze planowania produkcji celem optymalnego wykorzystania dostępnych zasobów.

Indywidualnie dopasowane modele prognozowania mogą być opracowywane w formie arkuszy Excel, jak  również w oparciu o zaawansowane systemy prognozowania firmy Demand Solutions.

Celem działań podejmowanych w tym obszarze jest redukcja zaangażowanego kapitału (wartości stanów  magazynowych) przy jednoczesnym wzroście dostępności towarów i krótszym czasie realizacji zamówień. W konsekwencji podjętych działań zwiększa się satysfakcja klienta, co przekłada się na wzrost sprzedaży oraz poprawę wyników finansowych.

Proces prognozowania może odbywać się na poziomie produktu (lub grupy), klienta (lub grupy), lokalizacji (region/kraj/etc…), czy kanału pozyskania. W różnych jednostkach miary, cenach, kosztach czy pod względem uzyskiwanej marży.

sad

Dodatkowo, 27 różnych statystycznych metod prognozowania zapewnia optymalne dopasowanie modelu do każdego poziomu produktów oraz potrzeb i warunków danej firmy.

Modele można stosować również do produktów nowo wprowadzanych na rynek, aby przewidzieć jakie będzie ich zachowanie.

Potrzebujesz wsparcia?

Skontaktuj się z nami - mamy dla Ciebie rozwiązanie!